משפחת "אחוזת ילדים"- צוות חינוכי, הורים ותלמידים יקרים,

שנת הלימודים תשפ"ב לפנינו, גם היא בסימן התמודדות עם נגיף הקורונה. צברנו ניסיון וידע רבים בעודנו מתמודדים, חשוב לציין בהצלחה, עם תקופת משבר מתמשכת, אשר החלה במרץ 2020. כולנו מודעים לצורך של תלמידינו ברצף חינוכי-טיפולי ובשגרה מיטיבה, מוטלת עלינו חובה מוסרית וחינוכית ליצור בעבורם מקום בטוח ויציב למען חוסנם האישי והנפשי. למען השמירה על הבריאות של כולנו נקפיד הקפדה יתרה על כללי הבריאות וההיגיינה על פי נהלי משרדי הבריאות והחינוך.

בשנת הלימודים תשפ"ב נמשיך להוביל את תלמידינו להישגים, להצלחות, למימוש הפוטנציאל הגלום בכל אחת ואחד מהם, ולשם כך נמשיך להתפתח כצוות מקצועי מיוחד במינו, והשנה במסגרת תכנית "מפרש" נפעל ליצירת מציאות חדשה ומיטבית בבית הספר. תוכנית "מפרש" מקנה כלים מקצועיים ליצירת חדשנות, להבניית תרבות יזמית ולתכנון שינוי, והיא מאפשרת חשיבה פתוחה עם מעוף ועם אומץ ותעוזה על המרחב החינוכי הקיים- "מחשבות וחלומות הופכים למציאות!"

תכנית העבודה הבית ספרית לשנת הלימודים תשפ"ב מגדירה את יעדינו העיקריים: הקניית ידע, מיומנויות וערכים בתחומי הדעת, בלמידה רגשית ובחינוך חברתי; טיוב דרכי הוראה, בדגש על גיוון דרכי הוראה-למידה-הערכה והוראה דיפרנציאלית; קידום החינוך הטכנולוגי בהתאם למגמות המאה ה -21; חינוך לאחריות ולמעורבות חברתית; טיפוח אקלים המקדם תחושת שייכות ומוגנות וקידום בית הספר כארגון לומד; יצירת סביבות למידה חדשניות ומאתגרות ובכללן סביבות דיגיטליות. 

ומעל לכל, אנו מבקשים להושיט יד לתלמידינו וליצור עבורם מקום בעולם- מקום שירצה בקרבתם, מקום מקבל ואוהב, מצפה, דורש, מתעקש ומאמין- לא יותר, אך גם לא פחות. מקום שיעזור לתלמידינו, המאתגרים והמורכבים, להביט אחרת על העולם ועל החיים, להביט בתקווה על המציאות ובעיקר על עצמם. זאת משימתנו!

"התחל היכן שאתה נמצא. 

השתמש במה שיש לך. 

תעשה מה שאתה יכול". ארתור אש

 

 

בברכת שנת לימודים פורייה ומוצלחת!

אולגה יליזרוב,

מנהלת בית ספר ויצו "אחוזת ילדים" תשפ"ב- תהא שנת פריחה ובריאות

סגירת תפריט