משפחת "אחוזת ילדים"- צוות חינוכי, הורים ותלמידים יקרים,

בעוד מספר ימים נצא שוב כולנו אל הדרך ונפתח את שנת הלימודים תשפ"א בבית ספרנו "אחוזת ילדים". זאת תהיה התחלה אחרת, שונה מן המוכר, המתרחשת במציאות חיים משתנה. שנת הלימודים תשפ"א צפויה להיות שנה ייחודית ומלאת אתגרים. בשנה זו נמשיך להוביל את תלמידינו להצלחות והישגים לצד התמודדות עם נגיף הקורונה. נידרש כולנו להתבוננות על ה"אבנים הגדולות" בעבודתנו שבין שיגרה לחירום– "שגרת קורונה". על ‏הרצף ‏שבין ‏שגרה ‏לבין ‏חירום, ‏חשוב‏ שנמשיך להוות עוגן עבור תלמידינו והוריהם, עבור עמיתינו ושנשכלל ‏בקרב‏ תלמידינו‏ את הגמישות, האחריות, ההתמדה ואת התקווה.
כבר בסיום תש"ף שקדנו על תכנון הדרך, על כל ההזדמנויות והאתגרים שהיא טומנת בחובה. זאת הזדמנות להזכיר את הדרך הנפלאה שעשינו לאורך החודשים האחרונים של שנת הלימודים הקודמת: את המיומנויות, הרגישות, הניסיון והיצירתיות שיזמתם וביטאתם גם בתקופת משבר מורכבת. יישר כח. הנתיבים סלולים, אולם מחייבים למידה, שיפור והיערכות נוכח ניסיון העבר.

היערכות מוקדמת ותכנון מענים פדגוגיים ורגשיים מערכתיים ופרטניים עבור התלמידים, הצוות וההורים, יסייעו לנו לנוע במקצועיות, בנחישות ובביטחון בין התמדה, מנגנונים סדורים לגמישות בהתאם לצרכי תלמידינו ותנאי המציאות המשתנה, ותוך שמירה על בריאות כל באי "אחוזת ילדים".  

אבני הדרך אשר ימקדו ויכוונו אותנו בתכנון הפעולות השונות ובהתמדה בהן לאורך השנה הן: העמקת הידע, מיומנויות וערכים בתחומי הדעת, בלמידה הרגשית ובחינוך החברתי; קידום למידה מותאמת עצמאית מרחוק; טיוב דרכי ההוראה; קידום החינוך הטכנולוגי בהתאם למגמות המאה ה -21;  

חינוך לאחריות ולמעורבות חברתית; טיפוח אקלים המקדם תחושת שייכות ומוגנות וקידום בית הספר כארגון לומד; יצירת סביבות למידה חדשניות ומאתגרות ובכללן סביבות דיגיטאליות.

כל זאת, מתוך תקווה כי נחזור לשגרה ברוכה כשאנו מצוידים במיומנויות, כלים ובכוחות חדשים.

בברכת שנת לימודים פורייה ומוצלחת!

אולגה יליזרוב,

מנהלת בית ספר ויצו "אחוזת ילדים"

תשפ"א- תהא שנת פריחה ואופטימיות

שנשכיל לזהות הזדמנות בכל אתגר!

 

סגירת תפריט